KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17142460

nr 1714 2460

Ellis Wallin

(1888-1972), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad -65, olja på duk, ramens innermått. 64x53 cm, yttermått inklusive ram. 85x74 cm

Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 28 juli 2025
kl 20:58:22

Ellis Wallin

Läs mer om Ellis Wallin