KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17142460
nr 1714 2460
Ellis Wallin
(1888-1972), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -65, olja på duk, ramens innermått. 64x53 cm, yttermått inklusive ram. 85x74 cm
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 28 juli 2025
kl 20:58:22
100 kr
Ellis Wallin
Läs mer om Ellis Wallin